MILIONOVÁ MÁMA

23. srpna 2015

Byli jste v Tatarstánu? Já taky NE, tak koukejte!

Kazaňský kreml
    Dost by mě zajímalo, jestli v Tatarstánu žijou Tataři! Ale podle manžáka nejspíš doslovně ne! Údajně jsou tam docela milí a sympatický lidi... že se tam pěkně usmívají (možná na oko) a že na jednom pracovním místě jsou minimálně tři, takže alespoň v tomhle ohledu mají pohodu.  Výborně se tam vaří a asi největší pochoutkou, která fičí i u nás doma je Boršč. Jinak si člověk smlsne na kebabu jménem Šašlik, různých podobách pirohu a dalších dobrůtkách.      Kdyby jste náhodou nevěděli, protože já nevěděla, tak Tarstán je republika, spadá pod Ruskou federaci a hlavní město je Kazaň. Jako každá republika má prezidenta a platí se tam Rublem.

Sídlo prezidenta.
Kazaňská mešita.
         Abychom doma jen nesmutnili, nedělali taxikáře z Brna na Schwechat a neslinatli nad fotkama, dovezlo se nám spoustu kazaňských dárků. Kromě sladkostí, bonbónů a dalších mlsaček, který jsou mimochodem přeslazený jako blázen, taky dvě dřevěný Matriošky pro naše malý lidí. Nelouš tu svou vozí v kočárku a Vikouš s ní běhá, vrčí jak pes a straší Nelču. Kromě toho je vydrží dost dlouho skládat i rozkládat od největší po nejmenší a tak pořád dokola.
        Stejně mi připadá, že Nelouše i Vikouše v poslední době nejvíc baví dřevěný hračky. Všechno, co se dá složit, rozložit, postavit a sestavit. Takže postupně prokrámuju pokojíček, spoustu hraček pošleme o dům, ať slouží zase dalšímu. Protože s tím vším se tady už nevejdeme!  Kromě kostek, dřevěnýho vlaku, zabaví Nelouše i Vikouše taky tahle stavebnice od Bino.


           Dřevěný kostky různých tvarů, který se dají jen tak navlíkat na tyčku, nebo přesně zapasovat do sebe a složit z nich malou "vilku". Docela fajn na naučení tvarů, barev a logiky, jak a co napasovat do sebe. Dobrý, že se u toho zabaví u různý věkový skupiny. Když přijde návštěva v pohodě si vypijete kafe a prohlídnete fotky třeba z Kazaně, jako my tenhle víkend na chatě!


Takže děti si hrajou a rodiče mají alespoň na chvilku klid!Žádné komentáře:

Okomentovat