MILIONOVÁ MÁMA

30. srpna 2015

Pradlena online: Který čistič na skvrny vybrat?


    Občas si říkám, že mě z těch našich malých lidí jistojistě "odvezou"! A to nejen když se o něco rvou, ale třeba když si na sebe vezmou úplně nový triko a během piko sekundy je na něm díra, nebo flek jak Brazílie. Proto jim s čistým svědomím kupuju i oblečení z druhý ruky, kde zničení až tak nebolí. Pokud víte kde a od koho koupit, seženete úplně parádní kusy. Šít neumím, takže následky brazilských katastrof posílám babičce.
      Za to v odstraňováni skvrn a info o druzích "nej" výrobcích bych mohla napsat knížky! Za svou dnes už pětiletou éru matky jsem jich odzkoušela fakt dost! A ve skříni na domácí pomocníky mají čestné místo už jen tyhle stálice:

VANISH GOLD OXI ACTION a PERMON D, B 
Používám hlavně v případě Čokouše
(Vikouš milující až fanaticky čokoládu, pří výběru zmrzliny je jeho volba už předem jasná - ČOKOLÁDOVÁ)!
Nelouš totiž už takovej čuňas není!

   Kámoška mě naučila používat myče (na nádobí i do myčky), prací prášky a všechny možný čističe od společnosti Missiva. Který z jejich sortimentu mám v oblibě jsem psala třeba tady. Všechno jsou čistě ekologické produkty, šetří naší planetu, nás i peneženku. Pravidelně peru v PERMONU (vlastně jen v něm). I tak díky našim minilidem musím občas sáhnout po razantnějším řešení!

Když flek nejde dolů, nechám předmět doličný namočený klidně i 24h s odstraňovačem skvrn.
              Mám doma jak gelovou, tak práškovou formu přípravku Vanish Gold Oxi Action a pokud už nevím co, tak tohle zabere skoro vždycky. A na víc... Konečně jsem nastudovala návod od naší nové pračky Whirlpool! Kromě toho, že je fakt tichá, si už soused pod náma nemyslí, že při každovečerním ždímání u nás startuje letadlo! Vyzkoušela jsem s ní několik speciálních programů, které moje původní pračková babička neměla. Třeba praní silně zašpiněného prádla, program je o 15 minut delší než běžný. Pomáhá vyprat skvrny a hodně špinavé prádlo díky optimalizaci účinnosti přísad pro odstraňování skvrn. Prostě počítá s tím, že tam nějakej ten odstraňovač šoupnete. A pokud máte jasný důkaz od čeho flek je, dá se v pračce nastavit program na odstraňování bio skvrn, takže perete přesně jak a co potřebujete!


    Úplně nejvíc oceňuju provzdušňování, pokud nemůžu hned po doprání prádlo z pračky vyndat. Protože to je dost často! Prádlo tak "nezasmrádne" a i po vyndání po delší době pořád krásně voní. Jinak pro dnešek jsem snad doprala, proteže vyrážíme s Neloušem i Vikoušem na koupálko, užít si poslední den prázdnin! A zítra Hurá do školky...

4 komentáře:

 1. Zdravím, taky jsem se snažila být při praní prádla co nejekologičtější, bohužel ale moje posedlost prádla bez skvrn je větší než láska k planetě. Já jsem si oblíbila odstraňovače skvrn vyráběné přímo pro DM-ka Denk mit. Dělají prášek na skvrny podobně jako Vanish a tekuté žlučové mýdlo Denk mit jsem naučila používat i moji mámu.
  A pokud mi zůstane flíček po praní na něčem bílém, tak nastříkám Savo na bělení na vatovou tyčinku (na tu do uší) a flíček tím potřu X:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy to prostě jinak nejde! :) O těch z DM-ka jsem vůbec nevěděla, tak dík. :)

   Vymazat
 2. Musím se také přidat :) Někde pomůže Lanza mýdlo, jinde až Savo na bělení. Jinak je to boj. Když má malá na sobě čistě vyprané flekaté triko, neexistuje, že by ho umazala. Ale dát ji naprosto netknuté tričko, je to fakt otázka sekund :D a buch a já nechápu jak je toto možné :D tepláčky to samé !!! také nakupuju od kamarádek a ze sekáče, protože jinak bych se nedoplatila. A vyhodit tričko za pár kaček tolik nebolí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! :)
   A Kristíno díky za komentář pod článkem ohledně hubnutí a břicha. Lehce jsem se nad tím zamyslela, upravila stravu a břicho mizííí! Chystám o tom článek, protože dost z nás to asi dělá špatně. nebo já dělala!

   Vymazat