MILIONOVÁ MÁMA

18. srpna 2015

Prostě matka: Když si jdete hodit kopýtkem...


          Já vím! Pátek je ještě daleko! Ale mě akorát blejsko hlavou, jak jsme byly s holkama matkama nedávno na sedánku... No, po pravdě! Holky už asi nejsme, je nám všem přes třicet. Za to matky jsme stoprocentní a všechny dvojnásobně korunovaný. Takže bylo o čem debatovat. Z původně plánovanýho sedánku o kávě či maximálně dvou skleniček vína, byl sedan jako blázen. Končící dlouho po půlnoci, po ranním probuzení s hlavou bolavou jak ve svěráku. I tak to stálo to za to! Fakt! Stihly jsme si hejbnout kopýtkem, umírat záchvatem smíchu, protože naše taneční kreace ještě nejspíš nikdo neviděl a dlouho asi zase neuvidí! A tak si říkám, že pro přežití po podobných mateřských sedáncích je potřeba mít připraven svůj balík první pomoci.Ráno nutně potřebuju polívku.
      Dobrý je, že když si jdu někam sednout, chodím většinou u našich a tam je záruka polívky víc než stoprocentní.  Mně osobně nejvíc chutná vývar, česnečka, nebo nějaká pálivá verze. Miluju Tom Kha Kai. Pravidelně na ni s manžákem chodíme. Pokud ji třeba neznáte, nebo chcete zkusit udělat doma, její výborná verze po česku je tady.

Taky se potřebuju napít a na chvilku odlifrovat děti
       Odliforvání malých lidí se mi většinou nepovede. Alespoň je jejich pozornost zaměřená na dědu s babičkou a já mám víc prostoru se probrat. Lít do sebe čistou vodu, případně šumák s hořčíkem.

Na konec chci trochu vypadat a odstranit poslední důkazy o probdělé noci.
     Nevím, jak to máte vy, ale já čím jsem starší, tím hůř snáším chybějící spánek, případně protančenou noc. Mnohem dýl mi trvá, než vypadám v rámci možností normálně a necítím se unaveně. Pomůže mi jedině se pořádně vyspat, i když to s malýma lidma úplně nejde.
      Nedávno jsem při brouzdání na netu objevila masku na obličej od Patchness. Nejsem extra maskový odborník, ale nikdy jsem se s touto podobou oční masky nesetkala. Maska je ve formě polštářků, vybalí se, dá se pod oči a nechá se půl hodiny působit. Poštářky tam pěkně drží, takže může člověk, čili matka, dělat všechny činnosti jako běžně. Určitě nejsem jediná, která něco podobnýho ještě neviděla. Nelouš s Vikoušem totiž nejdřív nevěřícně zírali a pak si museli do masky několikrát píchnout, aby věděli o co jde!


    Mám doma tuto oční EYE PATCH. V krabičce je balení na pět použití. Pět párů gelových polštářků se sérem přesně pro oční okolí. Zkoušela jsem už dvakrát a fakt to funguje!  Běžně mám kruhy a oteklý oči.  Jsem s nima už celkem smířená. Když jsem masku po půlhodině sundala, neměla jsem ani kruhy, ani oteklý oči. Maska příjemně chladí a zmizí takové to napětí v očích a jejich únava.


     Pokud mám čas a vyrážíme s holkama, nebo s manželem NĚKAM, dělám si obří vlasy. Kartáčem se fénovat neumím, tak chodím doma na květák style, s obříma natáčkama po celý hlavě. Ráno se pak většinou vzbudím s něčím, co připomíná natupírovaný vrabčí hnízdo. Nedávno jsem dostala od DM-ka kartáč (ebelin na fotce) na hloubkový čištění. Vůbec by mě nenapadlo, že něco takovýho existuje a že bych si to potřebovala koupit. Ale musím uznat, že vyčeše všechen lak a hlavně takový ty zdrcmance po tupírování. 

Tak na zdraví všem matkám!
Občas je to potřeba...


          

2 komentáře:

  1. Ta oční maska vypadá lákavě, Jani... a nejen po pařbě:-)))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Gábi, byla jsem překvapená účinkem. Nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju stav bez kruhů jak Sova pálená. :))))

      Vymazat