MILIONOVÁ MÁMA

23. září 2015

Hudebka, blázinec nebo budoucí virtuos a virtuoska?


        Kolikrát si říkám, jestli to co se odehrává u nás doma je normální stav nebo spíš blázinec. Hlavně když si naši malí lidi myslí, že jsou na samotě u lesa (no chudáci zvířata) a rozdmýchají jejich vášeň pro hudbu. Nela s oblibou vyje Kopni do tý bendy, ať panstvo nečeká a to tak hlasitě, že si s ní může notovat i nahluchlá důchodkyně z prvního patra. A to bydlíme v šestce! Vikouš mi zas tajně krade všechny možný kuchyňský míchadla, případně mísu nebo kastrol a odplíží se do pokoje žít si svůj bubenický sen. Máchá do rytmu krátkovlasou hlavou jako Lars Ulrich ze skupiny Metallica. To kolikrát tak vášnivě, že to vypadá, že se každou vteřinou flákne o jeho buben, teda mísu!


     Když už mu zatrhnu bubnovat, protože hranice bubnovacích decibelů začne být neúnosná, tak Nelče tajně šlohne její kočičí piano s mikrofonem a pěje do něj jeho ódy na žal. Tahle zábava mu nikdy netrvá dlouho. Jak Nela zjistí, že jí ho bez dovolení ukradl, vezme mu ho, nebo se strhne pravidelná bitka o něco. Většinou se domluví, spiknou se proti mně a hrajou spolu. Jeden zpívá do mikrofonu a druhý hraje všechny možný etudy.


    Na pianku se dá nastavit 5 nástrojů, 5 rytmů, 20 melodií a 7 kočičích písní. Takže je z čeho vybírat a tahle zábava  je docela na dlouho. Nebo do doby, než se porvou. Dá se měnit rytmus, zpomalovat a zrychlovat. Pianko má i nastavení hlasitosti. To u nás moc nefičí, co není nahlas, jako by nebylo! Nela si ho bere klidně občas ven, nebo za kámoškou na zahradu. Tam si dělají dýzu  a vlní se tak parádně, že jim to až závidím. Aby té hudebky nebylo málo rozhodla se, že letos začne s flétnou. Jsem sama zvědavá, co z toho vyleze... Jestli blázinec, nebo virtuoska! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat