MILIONOVÁ MÁMA

20. září 2015

Matka v krizi: Kam s ním?!

Orlando
    Kam s ním, nebo spíš kam s nima, je otázka na kterou posledních pár dní neznám odpověď! Manžák je od nás tisíce kilometrů daleko, takže mám naše malý lidi několik dní na hrbu jen já. Občas je to pěkná schýza, takže z Kam s ním se v průběhu dne mění na Žít či nežít, to je oč tu běží! Protože někdy fakt nevím, jestli z nich mám zemřít smíchy, padnout únavou, vzteky nebo vyčerpáním. Třeba když Vikouš vozí sanitku v ségřinym kočáru a tváří se jak nedůležitější taťka na světě. Pokud zbystří ségru, pátrající po jejím vozidle pro mimina, nabere TURBO rychlost a zdrhá po celym bytě. Hlavně aby jí ho nemusel vrátit! Většinou tahle jejich zábavička končí rvačkou a řevem jednoho z nich.

     Dobrý taky je, když Nelouš zatím neovládající čtení, čte Vikoušovi pohádku. Místo pohádky mu vykládá brutální krávoviny. On, obdivující a milující starší ségru, sedí jak zařezanej a pomalu s otevřenou pusou hltá každý její slovo. Nelča se u toho tváří jako ředitelka zeměkoule a já mám záchvat. Asi každá máma mi potvrdí, že tyhle několikrát denně se opakující zábavy  a rvačky jsou sice celkem náročný, ale o toho hezčí jsou další chvíle, kdy se ti dva usmíří.
      Jsem máma pracující, takže každá změna rodinnýho režimu je o něco náročnější než běžně, kdy všechno šlape jako hodinky. Babičky máme daleko a náhradní babičku momentálně v lázních, abych všechno ve zdraví přežila a plnila si svoje závazky v práci, držím se několika zásad:

RANNÍ ROZJEZD


     Vikouš stále vstává se slepicema. I tak se snažím vyhrabat z postele minimálně o 15 minut dřív, abych se v klidu probrala a nastartovala se na další den. Miluju Eerl Grey a Zelený čaj (momentáně přesně čajovou směs Malý Budha) s medem a citronem. Ráno si v klídku vypiju svou startovací konvičku, mrknu na zprávy, nebo si u toho jen tak něco přečtu. Snídám až pak společně s dětma. 

PŘESNÁ PLÁNOVAČKA


        Mám přesně naplánováno, co ten daný den potřebuju udělat. Den si rozvrhnu po hodinách, tak abych měla prostor na práci, někdy i s Vikoušem na hlavě, na klíně a nejčastěji visícího mi na krku. Na emaily tak odpovídám polouškrcená, snažící se odpovědět rychle, věcně a jasně, něž přijdu do komatu. Samozřejmě mám prostor i na nějaký to blbnutí, hraní a vyražení ven. Vyčistím si tak hlavu já i Nelouš s Vikoušem.
       Naše malý lidi beru jako "kolegy", se kterýma sdílíme na deset dní kancelář. :) Předem se dohodneme, co by chtěli dělat, než udělám co potřebuju. Na chvilku to zabere, ale za půl hoďky jsou u mne a uřadují taky. Takže pak to dopadá tak, že to dodělávám večer. Ale je to jen na deset dní, tak věřím, že to zvládneme.


POHÁDKA NA DOBROU NOC PRO MNE i PRO NĚ

        Čteme každý večer. Čte manžák, má tak prostor, po celym dni v práci, užít si s Neloušem a Vikoušem. Zjistit jak se měli a naplánovat spolu třeba i něco na víkend. Běžně během večerního čtení zasednu k počítači a můžu dodělávat co potřebuju.
          Nelouš s Vikoušem mají každý tu svou oblíbenou uspávací knihu. Vojtu přemlouvají klidně i na několik kapitol... Teď jsem s nima dohodnutá, že když tu není taťka, může se každý vybrat jednu oblíbenou kapitolu. Protože zůstat s nima v pelechu dýl než na dvě pohádky, vytuhnu tam až do rána.
          Když zaklapnu počítač, snažím se si taky něco přečíst, mám ráda různý duchovní knížky. Jako zasportovat si to sice není, ale i tak si tím lehce vyčistím hlavu a líp se mi pak spí. Celou kapitolu většinou nezvládnu, prolítnu několik stránek, zapínám zrnění a spím. Pak se probírám a pokračuju startovacím čajem. :)

         Vojta si ze své cesty doveze "zlatou". Sice mi to tu lehce zavařil, ale i tak jsem na něj moc pyšná a obrovsky mu to přeju! Už teď je jasný, že ho příští neděli přivítáme správně a po česku: KNEDLO, ZELO, VEPŘO! Který si samozřejmě předem objednal. Kromě pusy a nějaké pozornosti z cesty, je to náš vítací rituál:)


Jak se vítáte domy vy?

2 komentáře:

 1. Jani tak to je pecka....
  Jestli jsem to dobře pochopila máš manžela na plaveckých závodech v USA Orlando...
  Jestli ano, tak příště musíte celá rodina, neboť je to tam stvořené pro děti.....
  Opatrujte se a hlavně zdraví pro tebe a tvoji rodinu...
  Zuza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzo, nejdřív jsme měli jet všichni, ale pak se to lehce zkomplikovalo. Tak očekáváme alespoň chutný proviant... :) Díky a Tobě taky. Jana.

   Vymazat