MILIONOVÁ MÁMA

29. září 2015

Podzim je tu: Kam s ním?!


     Podzim je tu! Kromě sbírání listí a kaštanů, se chystáme na pouštění draka. První kus padl za vlast včera a už je někde v dračím nebi. Vikouš ho honil po louce tak vehementně, že mu v zápalu honičky a záchvatu smíchu urval ocas! Na konec jsem dostala sprďáka já, že co jsem to zas koupila za ksindl. Tak jsem zvědavá, s čím se manžák vytáhne, protože se zapřísahal, že sežene něco co vydrží. Mezi náma, pro Vikouše tak z oceli. Jinak mu dávám max dva dny!

    Podzim mám ráda i proto, že případnou energetickou zásobu na zimu schovám pod tlustej svetr. Jeden novej maskovací huňáč už mi leží ve skříni a čeká na ukrytí nějakýho toho špeku. O víkendu došlo i na můj první podzimní Zahřívák. Pro starší osmnácti let a případné řidiče sebevrahy může být s kapkou něčeho tvrdšího. Taky jsem prala tuny prádla, protože se Nelouš s Vikoušem vrátili z venkovní lítačky jako čuňata. Jinak prádlo mě straší půl podzimu a celou zimu. Protože jak se ochladí, slunce nesvítí a ještě lije, tak ta mrcha na balkóně vůbec NESCHNE! 


    Hlavně velký kusy jako ručníky a povlečení. Právě povlečení je u nás teď dost aktuální, protože si Vikouš pravidelně v noci cvrnkne do pyžama a já mu všechno tak obden převlíkám. Proto jsem ráda že mám novou Whirlpool sušičku a díky ní mám prádlo za dvě hoďky opět čistý, suchý a navlečený zpět na Vikoušově peřině. 
    Ovládá se snadno i bez návodu a pokud se prádlo po usušení rychle složí, nemusí se ani žehlit. Díky tomu už kromě manželových košilí nežehlím vůbec nic. Taky jsem jí otestovala na svetrech, co až do teď leželi ve skříni ladem. V rámci očisty a přípravy na podzimní nošení jsem je vyprala skoro všechny a dala je na závěr do sušičky. Ty co už vypadaly, že mají svou nejlepší éru za sebou a vzdáleně připomínaly zdechlou slepici, jsou krásně nadýchaný. Musím uznat, že jim sušička vdechla další život a ještě mi nějakou dobu nejspíš poslouží.

Máme celkem malou koupelnu. Sušička stojí na pračce.  

 Jen škoda, že se něco podobnýho nedá udělat i s botama! :)


2 komentáře:

  1. Tak jsem ráda, že jsem zas jednou narazila na fajn blog, který si můžu po večerech pročítat. Jinak sušení prádla a všeho mám přes podzim plný zuby, a vlastně mě to nebaví ani v jiným ročním období, protože se mi to prostě nechce tahat na půdu a zase zpátky. Každopádně mi odchází pračka a vypadá to, že si pořídím novou rovnou i ze sušičkou. Tak uvidíme. Přeji hodně zdaru s drakem, přítel mi dnes navrhl, že si můžeme doma udělat vlastní, tak jsem se mu vysmála, že už bych rovnou mohla lítat s igelitovým sáčkem od rohlíků, protože by se ten "náš" drak ani nevznesl. :)

    OdpovědětVymazat
  2. :)))) Moc díky a ať lítá, i ten pytlík.

    OdpovědětVymazat