MILIONOVÁ MÁMA

6. září 2015

Prostě máma: Máma dvanácterák!

...celou ruku, nebo alespoň šlohnou chodítko! Viď babi!
    Před časem jsem narazila na parádní rozhovor mámy, která má dvanáct dětí. Už při titulku, který jí jich všech dvanáct přisoudil, mi blesklo hlavou: Ty vogo, tak to bych nedala! Jednak bych nechtěla být dvanáctkrát těhotná, absolvovat dvanáct porodů, protože porod dost bolí. Na víc, pokud dobře počítám, s každým miničlověkem tři roky na mateřský, takže třicetšest let na doma! A z toho by mě fakt šlehlo!
     Ani bych nechtěla vidět, jak bych dvanáct dětí chystala do školy, dělala bych dvanáct snídaní, dvanáct svačin, dvanáctkrát bych jim říkala, že už jako fakt jdeme a oni by mi dvanáctkrát odpovídali, že ještě musí udělat tohle a vzít si tamto! Nebo že by se dvanáct dětí seklo a nehnulo by s nima ani dělo. A prožít dvanáckrát pubertu by byla asi taky síla... Tahle žena kdesi z Afriky se tvářila celkem spokojeně, zorganizovaně a na otázku jak to zvládá odpověděla úžasnou věc: Na každý den si dává jen dva úkoly, tak aby je v klidu stihla. Nevím, jak to máte vy, ale já si jich dávám minimálně deset! Nebo dávala do doby, než jsem si tenhle článek přečetla a uvědomila si, že jak to dělám já, je fakt kravina. Stejně jsem jich stihla tak půlku a pak jsem byla neustále ve stresu, že tohle nemám, tamto nemám. Jak blbec někam běžím a tlačím si to před sebou. Takže si dávám taky jen dva! Žije se mi líp s pocitem, že všechno stíhám. A pokud se mi chce, udělám i třetí neplánovaný. A ještě se pochválím, jaká jsem borka. Prostě je někdy asi lepší být na sebe mít náročnější, ale žít si s pocitem klidu. Nemyslíte?!
2 komentáře:

  1. Já teda ten článek nečetla, takže netuším, z které části Afriky ta zasloužilá rodička pochází, ale ze svých cestovatelských zkušeností bych řekla, že je možné, že ty dva úkoly, které si každý den dává, zní: 1) nanosit vodu 2) sehnat něco k jídlu. Tři roky na mateřské s každým dítětem asi taky moc neřeší a určitě nemá černé svědomí, když si z neexistujících přídavků na děti pořídí místo kašičky třeba nové boty :-)

    OdpovědětVymazat