MILIONOVÁ MÁMA

25. září 2015

Týden kávy, půjdete?


       Včera mě jedna kámoška vytáhla na parádní Picolo! Dnes jsem ji lehce proklínala, protože to bylo v devět večer a já pak jak šílená počítala ovce v posteli. A ani ve dvě jsem je neměla dopočítáný! Když to tak vezmu, tak se ani moc nedivím. Protože kromě mé oblíbené minikávičky jsme dostaly na ochutnání a rozkřoupání několik kávových zrn a taky speciální filtrovanou kávu. Takže dnes vypadám jako angorák, protože mistr Vikouš se rozhodl, že bude v půl šestý vstávat. 
       Díky včerejšímu kávovýmu obžerství jsem zjistila parádní věc. Ke dni kávy, což je 1.10., slavíme v Brně ne den, ale Týden kávy. Celý týden od 1. až do 7.10. se můžete zúčastnit různých přednášek o kávě, naučit se ji připravit, taky si koupit speciální kávu třeba na kávových trzích, ochutnat kávové zákusky i degustovat kávu. Vidět velmistry baristy v akci, koupit kávu za výhodnou cenu, všechno možný tomu podobný a ještě mnohem víc.

Jedna vzdělávací ze včerejšího večera, ať víte jakou velikost si objednat.
    
    Stačí si na mapce Brna najít svou oblíbenou kavárnu a vyrazit za vybraným programem. Každá kavárna má svůj program a svoje specialitky. Já určitě vyrazím minimálně první den na zahájení a pak si chci taky prubnout přípravu cappuccina. Mám totiž našlápnuto přímo směr baristický kurz pro veřejnost... ale ještě uvidíme, jak mi to časově vyjde. Pokud to zmáknu, zvu vás na kafe. Protože pak už bude stopro profi, dobrý a prostě báječný! Když se vám bude chtít, tak zatím napečte aťsi k té kávičce máme co zakousnout. :)


2 komentáře:

 1. Hmmmm, to zní přímo skvěle!!! Miluju vůni kávy i její chuť. Teď ale kojím, takže dávám "bez kofeinu" a jen zřídka.
  Jinak s těmi kávovými zrny jsi mi připomněla, jaký jsem debil :)))) Jednou - před noční cestou busem - jsem si koupila bonbony. Byla to kávová zrna v čokoládě. Ale jako fakt zrnka kávy... Takže já jediná z celého busu nespala. A když jsme přijeli na místo, usínala jsem i za chůze :)))
  Brno mám daleko, ale zjistím, jestli i u nás bude něco obdobného...
  Krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
 2. :)))) To znám, tyhle čoko zrnka miluju taky. Akorát když jich zbouchám moc, tak mě pak pálí žáha. Tak to teď zvládni s bezkofeinovkou a pak si tu pravou užiješ po litrech. :)

  OdpovědětVymazat