MILIONOVÁ MÁMA

14. října 2015

Náš minimuž se stává maximužem! A konečne vím, jak čůrají kluci...

.
    Tyhle nohy už nejsou co bývaly. Z rozkošné mininožičky se Vikouš postupně zvětšuje a jeho noha nabývá hnátoidních rozměrů. Taky nosí trenále a největší zážitek je, když může při čůrání venku trefovat třeba list nebo kaštan. Mezi náma, občas si na tajňáče vybere za cíl i mne a má z toho záchvat!!!  Prostě se těší, že mu to tak parádně čůrá.
    Nejdřív jsem ho dávala čůrat na holku, ale to občas končilo přičůrnutýma trenkama. Na víc jako ženská  musím potrvdit, že čůrat na kluka není bez praxe úplná brnkačka. Několikrát se mi stalo, že si i ve stoje přičůrl kalhoty. Takže nezbývalo než zjistit od manžela, jak to vlastně ty kluci dělají, aby to zvládli bez nehody. Pokud to třeba taky nevíte, tak naklonit do předu a případně přikrčit kolena!
     Vikouš si stojí za tím, že už vyrostl a je VELKEJ jako táta. Tudíš je proti jeho přesvědčení používat nočník a chce se šplhat na záchod. Když ho při jeho výšce 90 cm pozoruju, jak se chce vyhrabat směr záchodový prkno, tak mi připadá, že je to pro něj jako výstup Mount Everest. Je ve věku kdy tvrdí, že všechno zmákne sám a tím pádem jen zpovzdálí sleduju, kdy zahučí hlavou přímo do mísy. Taky už nechce dětský WC prkýnko a sedí na záchodě bez něj. Vlastně spíš visí, drží se rukama prkna a je v záchodu zapadlej pomalu až po krk.

Vikoušův trůn...
    Po vykonání potřeby bych ho nejradši vyšůrovala od hlavy až k patě, přece jen si poseděl skoro v záchodě. To se většinou nekoná, ale co se koná je umývačka rukou. Máme doma novou atrakci! U umývání strávíme půl dne a Vikouš se během toho snaží vyplácat téměř celý mejdlo. Na umyvadle nám stojí antibakteriální mýdlo Dettol s bezdotykovým dávkovačem. A to je vážbě fičák! Přiložíte ruku k senzoru a mýdlo samo teče. 


    Náš starý zásobník na mýdlo, jsem rozflákala při aktivním šůrování koupelny. Zatím se mi nepodařilo sehnat stejný, který by pasoval do původního držáku a ani nahnat manžela, aby tam našrouboval jiný. Proto mi tohle připadá jako parádní alternativa. Dávkovač stojí na umyvadle a ještě vypadá docela hezky.     Nelouš s Vikoušem přikládají ruce jako o závod a těší se z toho, že mýdlo samo teče. Ještěže se dá zezadu vypnout a zabránit jim vyplácání celýho obsahu "tuby". Na víc jsme si vybrali s Aloe Vera, který krásně voní. A byla jsem příjemně překvapená, že i přes obsah látek, které ničí bakterie úžasně hydratuje pokožku. A moje atopická ruka byla po použití krásně vláčná, vůbec ne vysušená, jako to mám u některých mýdel. V tomhle teda obrovsky překvapil!

Máte taky rituály? :)
Třebas já si ráda na konci týdne střihnu dobrý vínko s kámoškou.
2 komentáře:

  1. No jo, páni kluci to nemají tak úplně jednoduché... Letos mám třídu plnou tříletých špuntů a malé nehody jsou na denním pořádku a nejde pouze o pověstnou poslední kapku do textilu :D

    OdpovědětVymazat