MILIONOVÁ MÁMA

17. listopadu 2015

Polaris: Tajemství polární noci!     V neděli jsme s Vikoušem a Neloušem vyrazili do Hvězdárny. Jednak venku pršelo a na víc jsme chtěli dopřát chvilku klidu manželovi. Den před tím dostal na krk oba minilidi, protože já vyrážela s kámoškou na dámskou jízdu do Prahy... a co si budeme povídat, byl z toho lehce vyřízen. Ani né tak fyzicky, jako psychicky! Na víc se nám nechtělo být doma, takže jsme hledali alternativu kam se upíchnout. Na netu na mne vyskočil program pro děti s pohádkou Polaris a byla to parádní volba. V Hvězdárně jsme ještě nebyli, na víc projekce noční oblohy s popisem hvězd a souhvězdí, přizpůsobená pro děti, byla krásná. 

     Můj kulturní zážitek sice občas rušil Vikouš máchající svítícím náramkem ve tmě, ale Nelča si to pochvalovala. Zapamatovala si spoustu zajímavostí o planetách a některých souhvězdích. Pak už pustili asi dvacetiminutovou pohádku, o tom jak si tučňák s medvědem sestrojí raketu a vyrazí vypátrat záhadu polární noci. 

Nelouš s Vikoušem nejvíc ocenili polohovací lehátka
(spíš pololežící).
   Vlastně úplně poprvé Nelouš s Vikoušem viděli naší planetu z pohledu z vesmíru. Viděli to, jak to vypadá, když nepůsobí gravitační síla a planety naší sluneční soustavy jako třeba Saturn. Jinak tam bylo i plno informací pro mne, který jsem možná nikdy nevěděla, nebo je už dávno zapomněla. Tak pokud taky třeba nevíte, kam se upíchnout, tak klidně vyražte. Akorát si myslím, že věkově je to tak pro Nelču a víc. Zhruba od pěti... i když možná i ten Vikouš si z toho něco odnesl. :)

2 komentáře:

  1. My byli se školkou na programu o Kometě Babetě a bylo taky super, sama jsem se toho dost přiučila, ale teda bylo to v pražském planetáriu...

    OdpovědětVymazat