MILIONOVÁ MÁMA

30. listopadu 2015

Přípravy na Vánoce!


    Letos jsem se rozhodla přípravy na Ježicha úplně nepodcenit. Vánoční uklid až tak neřeším, prostě uklízím, když máme bordel nebo prostě takovej ten provozní nepořádek. No a tak nějak jsem naznala, že už je na to akorát čas a postupně šůruju, co se dá.

Uklízení: Nejlepší je šuplíková metoda.
    Prostě uklízím postupně. Když se chci dát do kuchyně, tak udělám třeba dva šuplíky a jindy zas další dva. Docela dobře to ubývá a když se uklízí po chvilkách, ani se nezdá, že tím člověk tráví čas. Dneska jsem vyhlásila dveřovou metodu, protože už jsem se na dveře nemohla koukat. Do všeho zapojuju taky Nelouše s Vikoušem, s něčím už mi taky dokážou pomoct, i když většinou je to s jejich pomocí horší než před ní. Akorát u těch dveří nebyla  jejich pomoc nejlepší nápad, protože ty dva to vzaly z ostra a málem nám vytopili byt.

Praní: Peru, suším a hned uklízím.
    Peru hlavně povlečení a peřiny. Není to až tak kvůli vánočnímu úklidu, ale Vikoušovým nehodám. Byl marod, měl vysoký horečky a Laringitidu. Takže v záchvatu kašle, nádechu a boji s vysokou teplotou se několikrát přičůrnul. Co se dá peru, suším a zbytek čistím. Jsem nadšená z naší Whirlpool sušičky, už jsem o ní několikrát psala. Vzhledem k tomu, že je to naše první sušička, je prostě paráda, že špinavý prádlo a peřiny jsou zase za chvilu čistý a suchý ve skříni. A to, že je to možný, by mě bez sušičky asi ani nenapadlo. Pokud by nebylo léto a tak čtyřicet stupňů. V létě ji asi až tak nevyužiju, ale v zimě a v bytě je to prostě paráda. Třeba speciální program na velký kusy jako povlečení a teď i peřiny využívám skoro pořád. Takže nemusím nikam do čistírny a sušit to dvacet let na balkoně, ale v klídku to zmáknu doma sama!

Čas od času najdu Vikouše v koupelně, jak se pokouší vyprat. Sušit se ho ještě nenapadlo a snad ani nenapadne, protože sušička je na pračce a vzhledem k jeho velikosti je to pro něj jak zdolat první patro. Věřím, že bez speciální výstroje se mu to nepovede a tu snad nesežene!

Pečení: V klidu a podle chuti. Já to řídím, oni pečou.
   Peču v průběhu prosince asi jako všichni. Akorát s tím rozdílem, že to tak pěkně postupně užíráme a na svátky už toho moc nemáme. Ještě, že máme šikovný kámošky a babičky, který nás obdarujou svýma nesežranýma kusama. Opět se podílí Nelouš s Vikoušem. Sice pak máme dvojnásobný bordel, naše kousky nevypadají jako z cukrárny, ale o to větší chuť je když je pak jíme.


    Už jsme zkoušeli tyhle Perníčky z blogu Zdravá Máma a jsou vážně super. Zbylo nám jich posledních šest, takže do Vánoc nás čekají znova. Mám v plánu určitě Linecký, tentokrát s Nugetou. Taky něco z kokosu a nějaký nepečený. Ještě se uvidí...

Nakupování: nakoupit a hned zabalit.
    Letos už většinu dárků mám. Ještě plánuju nějakou panu pro Nelouše a nedaří se mi sehnat super jeřáb pro Vikouše. Chtěla bych retro, co měli moji bratranci, ale zatím pátrání a nakupování proběhlo bezúspěšně.
      Taky žiju v tom, že  všechno zabalím postupně a né zas všechno dvacátéhotřetího večer. Doufám, že dodržím a nebudu pak muset balit tuny darů pro naší hujerovskou rodinu na jednou. A když jsme u toho balení, nedávno jsem u Ordinarylife na Instagramu viděla parádní ukázky, jak zabalit dárky. Slíbila dát i nějaký ten nápad na balení na blog. Snad se tam brzy objeví...jako inspirace mi to přijde super.

Jak si ulehčujete vy? 
2 komentáře:

  1. Konec blogu? NEEE!!! :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Neee, jen jsem vyhlásila vánoční prázdniny a lehce si je prodloužila. :))))

      Vymazat