Retro oblečení a jak ho nosit

JAK NOSIT RETRO ŠATY

Zkombinovat a nosit retro šaty není jen tak. Abyste nevypadaly, jako že zrovna jdete na maškarní, musíte umět retro šaty také pořádně zkombinovat do barev a střihů, které budou vypadat sakra elegantně! Nově dámské oblečení a postupně také dámské retro oblečení najdeme v Modnii.

 

Vlasy a make-up

Vlasy a make-up by měly vypadat moderně, jinak skutečně budete vypadat jako v kostýmu. Ono honosný vyčesaný drdol a silné kouřovky budou vypadat pěkně, ale lidé si budou myslet, že jste utekla z divadelního představení. Je důležité neobvyklé šaty, jak se říká „rozbít“ nějakou tou modernou. Proto vlasy zkrátka nechte tak, jak jsou, a líčení zvolte decentnější.

 

Moderní doplňky

Šperky, kabelka a boty se musí v tomto případě vybírat obzvlášť opatrně. Oblečete-ly si například výrazné květinové retro šaty se spodničkou, kombinujte je s jednoduchými doplňky, s černou nebo béžovou kabelkou a lodičkami. Pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Jednoduché a zároveň současné doplňky umožní, že outfit bude nositelný i na běžný den.

 

Kombinujte retro a moderní kousky

Jak tu již padlo, nejlepší je kombinovat modernější kousky s těmi retro. Vezmete-li si například šifonovou halenku z 50-60 let, nebojte se ji zkombinovat s moderní sukní nebo džínami. Bílou halenku skvěle doplní roztrhané dámské džíny. Objevili jste krásné retro šaty v šatníku vaší maminky? Neváhejte je zkombinovat s křivákem, džískou nebo lehkým svetříkem a současný look je na světě.

 

Noste svoji velikost

Pokud jste ve skříni vaší maminky nebo dokonce babičky objevili úžasný, avšak zašlý kousek, je potřeba s tím něco udělat. Pokud jsou na takovýchto retro šatech nějaké fleky, skvrny a podobně, je určitě lepší a bezpečnější donést je do čistírny. Přece jen domácí čistění by nemuselo dopadnout dobře. Pokud vám šaty nesedí, jsou malé nebo velké nechte si je upravit švadlenou. Není nic horšího, než žena v nepadnoucích byť okouzlujících šatech.

 

Zvažte, zda koupit nové retro šaty

Pokud jsou šaty vaší maminky ve skvělém stavu, určitě je využijete i vy. Pokud ale ne, možná by se více vyplatilo rovnou si koupit nové šaty inspirované retro stylem. Přece jen budete mít jistotu, že jste si vybraly svoji velikost, šaty budou nové a neobnošené.

 

Retro sukně

Nemusíte nosit jen retro šaty. I sukně udělají stejnou parádu. Áčková sukně, dlouhá sukně, sukně ke kolenům nebo džínová sukně, která letěla v devadesátkách. Všechny tyto kousky můžete využít. Opět stačí zkombinovat s moderním topem a šperky a máte vymalováno.

 

Retro boty a kabelky

Nosit retro šaty s retro kabelkou a botami je už asi trochu moc. V tomto případě, byste skutečně vypadaly jako z filmu. Naopak, pokud si vezmete samostatně retro kabelku, anebo boty a doplníte takto výrazný kousek jednoduchou dámskou halenkou a džínami budete vypadat stylově. Navíc se vás každý bude ptát, kde jste sehnaly tu úžasnou kabelku nebo boty.

 

MATERIÁLY RETRO ŠATŮ

Z čeho se dříve takové šaty vyráběly? V 50. letech minulého století se začala významně vyvíjet výroba syntetických tkanin. Přírodní tkaniny jako bavlna, vlna se míchaly s novými syntetickými látkami. A to z toho důvodu, aby oblečení rychleji schlo, odpuzovalo skvrny atd. V té době také začal být populární denim. Předtím se z denimu vyráběly pouze pracovní oděvy, ale nově se začal využívat v běžné módě, což bylo něco revolučního.

 

Bavlna

Bavlna byla a vždy bude oblíbeným materiálem. Snadno se nosí a je také všestranná. Bohužel 100 % bavlna má také tendenci se vytahávat, také proto, se do ní začaly přidávat syntetické látky.

 

Denim

Denim se mohl rozdělit na tzv. lehký nebo těžký denim. Lehký, takový ten měkký, příjemnější se začal používat právě pro šaty, košile, apod. Těžký, tedy velmi tvrdý a nepoddajný denim se používat převážně na džíny, pracovní oděvy a venkovní oblečení, protože byl zkrátka odolnější. Toto rozdělení známe i teď,

 

Hedvábí

Tato lehoučká látka, se začala využívat pro večerní róby, noční košilky, halenky nebo pánské kravaty. Hedvábí je však hodně drahé, začalo se proto míchat s jinými tkaninami tak, aby bylo pro mnohé lidi dostupnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *