Retro šaty se vrací opět do módy!

Milé dámy, léto nám pomalu, ale jistě končí a Vy jste letos opět nevyzkoušely žádné retro šaty? Věčná škoda, protože retro šaty se opět začaly vracet do módy, jsou krásné, ženské a na každé ženě vypadají prostě úžasně.

PROČ JE NOSIT?

Historie praví, že šaty byly dříve dámským, ale stejně tak i pánským oděvem a za dobu jejich vzniku je považováno 15. století. V dávné minulosti, šaty mohli nosit jen příslušníci bohaté šlechty, jelikož byly vyráběny z drahých látek, které si normální smrtelníci nemohli dovolit. Ještě, že se historie vyvinula tak, jak se vyvinula a my dnes na pánech můžeme vidět maximálně kilt, a že i běžní smrtelníci si mohou dovolit koupit nějaké pěkné šatičky.

No a jak je známo, každá žena si vždy najde důvod, proč nutně potřebuje ty krásné nové botičky, halenku nebo kabelku. A protože se tak nějak všechno opět navrací do historie, tady je pár důvodů, proč si pořídit retro šaty.

Retro se opět vrací do módy

Chcete-li být stylová, oblékněte se do retra. V obchodech teď retro zkrátka frčí, samet, chokery a jiné kousky ze šatníků našich maminek, či dokonce babiček se vrací do módy. Že ještě nic takového doma v šatníku nemáte? Pak je tedy čas vyrazit na lov a svůj šatník doplnit nějakými krásnými novými retro kousky.

Obdivné pohledy

Krásné šatičky se spodničkou, velkou áčkovou sukní a s výrazným potiskem květin či puntíků, vždy upoutají pozornost. Můžete si být jisté, že zvídavé pohledy žen a obdivné pohledy mužů, Vás neminou.

Budete vypadat úžasně

Ne všechny šaty se hodí na všechny typy postav, s výjimkou retro šatů. Horní díl šatů je upnutý, čímž krásně stáhne bříško, povětšinou větší dekolt upozorní na ženské přednosti. Jemný pásek zase zvýrazní pas a pomůže tak opticky vytvarovat postavu do pomyslných přesýpacích hodin a také nemůžeme zapomenout na velkou nadýchanou sukni, která působí prostě úchvatně.

Šatičky v retro styly se vyznačují krásnými barvami, i potisk na nich je důležitý. Prim hrají především puntíky a velké barevné květy. Dámy s větší konfekční velikostí se nemusí těchto šatů bát, protože přesně pro ně, jsou retro šaty ty pravé. Rozhodně si tak mohou být jisté, že v nich budou vypadat žensky, šmrncovně a sexy.

Originalita

Dnes není výjimkou potkat na ulici ženu ve stejných šatech, jako máte vy. Ale se stylovým retro kouskem se Vám něco takového pravděpodobně nestane. Sehnat retro kousky je totiž daleko složitější. Nestačí prostě jen vejít do obchodu, je potřeba vejít do toho správného. Tyto nevšední kousky se totiž prodávají ve specializovaných prodejnách, nebo je seženete na internetu.

Kvalita retro šatů

Retro šatičky jsou sice dražší záležitostí, ale vyšší cena nám také zaručuje vyšší kvalitu. Tyto šaty jsou šity z pevného materiálu a tak rozhodně nejsou záležitostí na jednu sezónu, ale vydrží Vám několik let. Často jsou tyto šaty ručně šité, takže kvalita je skutečně na prvním místě.

Oblečení s duší

Můžete například zkusit zapátrat v šatníku Vaší maminky nebo babičky, a pokud se Vám podaří v něm najít opravdový vintage, neboli retro kousek můžete začít jásat. Může se jednat o unikátní kousek oblečení, který je desítky let starý, a přesto v něm budete vypadat fantasticky. A ještě něco navíc. Takovéto jedinečné šaty, které už něco zažily, mají zkrátka duši. Můžete si zkusit představovat, že právě v těchto šatech měli první rande Vaši rodiče, nebo v nich šla Vaše babička poprvé do práce, nebo zkrátka cokoli jiného co Vás napadne. Nejsou to jen tak obyčejné šaty, ale součást historie, do které teď budete patřit i Vy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *